10 listopada 2023 r. w ramach “Piątku na Historycznym” odbył się wykład Profesor dr Felicitas Schmieder (FernUniversität  Hagen, Niemcy) pt. „What do you know of the German East?” (1940/42). Addressing and creating memory in image and text. Wystąpienie odnosiło się do postrzegania i kreowania pamięci o bitwie pod Grunwaldem, w Niemczech w latach 1940/42.

Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. Beata Możejko

27 października 2023, o godz. 13.00 odbyło się się spotkanie z Prof. dr Emilią Jamroziak z University of Leeds / Wielka Brytania, na temat “Mediewistyka i co ona wyjaśnia w XXI wieku?”.

12 czerwca 2023 r. odbył się wykład Prof. Lynn F. Jacobs (University of Arkansas) pt. “Music in Bosch’s Hells”

26 maja 2023, w ramach „Piątku na Historycznym” miało miejsce spotkanie z Profesorem Przemysławem Wiszewskim (Uniwersytet Wrocławski).

17 marca 2023 na Wydziale Historycznym UG  odbyło się spotkanie z Prof. dr. hab. Jerzym Sperką (Uniwersytet Śląski w Katowicach).

Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. Beata Możejko.

25 listopada 2022, w ramach „Piątku na Historycznym” miało miejsce spotkanie z Profesorem Jackiem Hartnell z University East Anglia, Norwich.

28 października 2022 odbył się wykład z cyklu „Piątek na Historycznym” pt. The German Hanse: Conflict and Consensus in Northern European Policy Making, który wygłosiły dr Angela Huang (Research Centre for Hanse and Baltic History (FGHO), Lubeka) i prof. dr Ulla Kypta (University of Hamburg).

Spotkanie poprowadziła prof. dr hab. Beata Możejko.