27 października 2023, o godz. 13.00 odbyło się się spotkanie z Prof. dr Emilią Jamroziak z University of Leeds / Wielka Brytania, na temat “Mediewistyka i co ona wyjaśnia w XXI wieku?”.

26 maja 2023, w ramach „Piątku na historycznym” miało miejsce spotkanie z Profesorem Przemysławem Wiszewskim (Uniwersytet Wrocławski).

Centrum Badań Memlingowskich serdecznie zaprasza na wykład profesora dr hab. Jerzego Sperki (Uniwersytet Śląski w Katowicach).

Spotkanie, które poprowadzi prof. dr hab. Beata Możejko odbędzie się w piątek, 17 marca 2023, w godz. 13. 00- 14. 30 w auli 1.48, na Wydziale Historycznym UG.

25 listopada 2022, w ramach „Piątku na historycznym” miało miejsce spotkanie z Profesorem Jackiem Hartnell z University East Anglia, Norwich.

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu „Piątek na Historycznym”. Wykład The German Hanse: Conflict and Consensus in Northern European Policy Making wygłoszą: dr Angela Huang (Research Centre for Hanse and Baltic History (FGHO), Lubeka) i prof. dr Ulla Kypta (University of Hamburg).

Spotkanie, które poprowadzi prof. dr hab. Beata Możejko odbędzie się w piątek, 28 października 2022, w godz. 13. 15- 14. 30 w auli 1.48.