8 kwietnia 2024 r.

Konkurs plastyczny dla uczennic i uczniów szkół podstawowych

Szanowni Państwo, Nauczycielki i Nauczyciele szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Drodzy Rodzice i opiekunowie dzieci klas 1-7, szkół podstawowych województwa pomorskiego.

Serdecznie zapraszamy uczennice i uczniów klas 1-7 szkół podstawowych województwa pomorskiego do udziału w konkursie plastycznym “Jak Paul Beneke zdobył dla Gdańska słynny obraz Hansa Memlinga “Sąd Ostateczny”, organizowanym przez Centrum Badań Memlingowskich Uniwersytetu Gdańskiego oraz Muzeum Uniwersytetu Gdańskiego. Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym Regulaminie.

Współorganizatorami konkursu są: Muzeum Gdańska (Oddział Muzeum Nauki Gdańskiej) oraz biuro programu EDUKACJA DO KULTURY. GDAŃSK.

Ewentualne pytania można kierować pod adresem muzeum@ug.edu.pl, tytuł maila „Konkursplastyczny”.

Z wyrazami szacunku,

prof. dr hab. Beata Możejko , Dyrektor Centrum Badań Memlingowskich UG

mgr Marta Szaszkiewicz, Dyrektor Muzeum  Uniwersytetu Gdańskiego

Do pobrania dokumentacja konkursowa:

29. września 2023, Centrum Badań Memlingowskich wzięło udział w Pomorskiej Nocy Naukowców. Dyrektorka Centrum, Prof. Beata Możejko, poprowadziła dwa warsztaty poświęcone tryptykowi “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.

Posłuchaj i zobacz!

Gdańskie ciekawostki. Sąd Ostateczny, Zamek w Gdańsku i inne. Część 2.

Krótko o Memlingu: 2:54 i 6:04.

Paul Beneke: privateer or pirate? Fierce debate among ULO students at UG.

Who was Paul Beneke, thanks to whom Hans Memling’s painting The Last Judgement appeared in Gdańsk? Was he a privateer who acted legally or a pirate who, against the law, together with his fleet, raided and plundered sailing ships that were not under the Hanseatic flag? This is what students from the University Secondary School in Gdańsk had the opportunity to discuss during the final of an Oxford debate organised at the University of Gdańsk.

Centrum Badań Memlingowskich UG na Międzynarodowym Kongresie Mediewistycznym w Leeds.

28.07.2023

Już po raz 12 naukowczynie i naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczyli w International Medieval Congress organizowanym przez University of Leeds. Wydarzenie, zapoczątkowane w  1994 r.,  jest największym i najbardziej prestiżowym w Europie forum dyskusji o średniowieczu.

11 lipca 2023, MRC współpracuje z IBSC (International Border Studies Center), UG . Na zaproszenie Profesor Anny Mazurkiewicz z IBSC , Prof. Beata Możejko poprowadziła warsztaty dla Letniej Szkoły Geopolitics Network University Cambridge na UG.