29. września 2023, Centrum Badań Memlingowskich wzięło udział w Pomorskiej Nocy Naukowców. Dyrektorka Centrum, Prof. Beata Możejko, poprowadziła dwa warsztaty poświęcone tryptykowi “Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga.

Posłuchaj i zobacz!

Gdańskie ciekawostki. Sąd Ostateczny, Zamek w Gdańsku i inne. Część 2.

Krótko o Memlingu: 2:54 i 6:04.

Paul Beneke: privateer or pirate? Fierce debate among ULO students at UG.

Who was Paul Beneke, thanks to whom Hans Memling’s painting The Last Judgement appeared in Gdańsk? Was he a privateer who acted legally or a pirate who, against the law, together with his fleet, raided and plundered sailing ships that were not under the Hanseatic flag? This is what students from the University Secondary School in Gdańsk had the opportunity to discuss during the final of an Oxford debate organised at the University of Gdańsk.

Centrum Badań Memlingowskich UG na Międzynarodowym Kongresie Mediewistycznym w Leeds.

28.07.2023

Już po raz 12 naukowczynie i naukowcy z Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczyli w International Medieval Congress organizowanym przez University of Leeds. Wydarzenie, zapoczątkowane w  1994 r.,  jest największym i najbardziej prestiżowym w Europie forum dyskusji o średniowieczu.

11 lipca 2023, MRC współpracuje z IBSC (International Border Studies Center), UG . Na zaproszenie Profesor Anny Mazurkiewicz z IBSC , Prof. Beata Możejko poprowadziła warsztaty dla Letniej Szkoły Geopolitics Network University Cambridge na UG.